Siostry i Bracia w Chrystusie!

W miniony wtorek, 23 stycznia 2018r., odbył się w naszym Kościele wspaniały koncert kolęd i pastorałek oraz piosenek religijnych o tematyce bożonarodzeniowej. Wykonawcami całego przedstawienia artystycznego były dzieci Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach przygotowane przez Panią Donatę Michalak. Dwie kolędy zaśpiewał również Zespół Strzyżowiczanie.

Koncert ten odbył się w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Części koncertu przeplatane były ekumeniczną modlitwą, w której brali udział wszyscy, którzy wypełnili Kościół po brzegi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, nauczycielom, naszym gościom, ks. dr Adamowi Palionowi, który przekazał pozdrowienia w imieniu Kościoła Rzymskokatolickiego oraz ks. Sławomirowi Karasiowi – proboszczowi Parafii Rzymskokatolickiej w Strzyżowicach – który był z nami obecny na początku nabożeństwa, a także Panu Wójtowi Tomaszowi Sadłoniowi za obecność i słowa pozdrowień.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim obecnym na tej uroczystości, gdyż było to wspaniałe świadectwo wiary i potwierdzenie w praktyce, że prośba Pana Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno” jest możliwa w realizacji. Potrzeba tylko otwartości serc i wzajemnej życzliwości. Jesteśmy przekonani, że stało się to udziałem wszystkich uczestników tego wydarzenia, które pozostanie w naszej pamięci.

Jeszcze raz wszystkim składamy stokrotne Bóg zapłać!

ks. Adam i ks. Eugeniusz

Zamieszczamy zdjęcia w Galerii, które posiadamy i prosimy o ewentualne przesłanie filmików oraz zdjęć od uczestników na skrzynkę emailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , które chętnie opublikujemy jako ilustrację tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z treścią zaproszenia na Występy Dzieci zamieszczonego poniżej:

 

Poniżej Porządek Mszy Świętych w tegorocznym okresie bożonarodzeniowym.

  • bukowno.jpg
  • czestochowa.jpg
  • krzykawa-malobadz.jpg
  • libiaz.jpg
  • rokitno-szlacheckie.jpg
  • sosnowiec.jpg